Shabby chic


W tej kategorii odnajdziesz tapety i fototapety w stylu shabby chic, które wspaniale dopełnią wnętrze Twojego mieszkania. Styl shabby chic charakteryzuje elegancja i uroczy romantyczny klimat. Cechuje go dziewczęcość oraz łączenie celowo postarzanych mebli (najczęściej są to meble drewniane, celowo przemalowywane na biało z widocznymi słojami i pęknięciami) z przedmiotami nowoczesnymi, o zdecydowanie mocniejszych barwach. Dominują tu falbanki, koronki, wstążki, dziergane serwetki. Zobacz tapety TokTik z motywem uroczych kwiatów w delikatnych odcieniach pasteli, tapety z motywem desek, roślin, motywem zwierzęcym, motywem zielnika, książek oraz łagodnych wzorków. Styl shabby chic jest bardzo podobny do stylu prowansalskiego i często z nim mylony. Jednak w stylu shabby chic biel to główny kolor, a nie tylko dodatek jak w stylu prowansalskim. Zobacz tapety w stylu shabby chic w sklepie TokTik!

Wydruki personalizowane do wnętrz niewielkim kosztem pomagają zrewolucjonizować wygląd Twojego lokalu. Nic więc dziwnego, że cieszą się rosnącą popularnością i w ostatnim czasie są stosowane prawie w każdym miejscu.

Fototapeta czy naklejka to fajny patent na dodanie naszemu lokalowi powiewu nowości i to w przystępnej cenie. Fototapety od kilku lat królują w domach wielu remontujących i nic nie zapowiada, by kierunek ten miał się zmienić. Planując dekorację wnętrza warto mieć na uwadze, jakie jest jego główne przeznaczenie. Oczywiście wybierając właściwy charakter, styl panujący w lokalu, decydujemy się na określony dobór ozdób. Przede wszystkim powinniśmy kierować się zasadą umiaru. Gdy stawiamy na mocny ornament widoczny na ścianie, powinniśmy unikać przeładowania wnętrza nadmiarem dodatków. Zastosujmy wtedy stonowane kolory w innych elementach wystroju, aby uwydatnić motyw prezentowany na fototapecie. Jeżeli posiadamy nieduże wnętrze, warto skusić się na desenie wizualnie powiększające przestrzeń, najlepiej na jasnym tle.