Fototapeta Katowice

Cena: Dostępność:
Produkt :

Maksymalne wymiary: 100 x 100 cm
       cm       obróc kadr
Zmiana koloru:  

Fototapeta szybu górniczego

Wychodząc naprzeciw rosnącej dziś tendencji do zamykania kopalń i rozbiórek stojących od pokoleń szybów górniczych, nasze studio graficzne ma do zaoferowania Państwu symbol potęgi i chwały polskiego górnictwa. Prezentowana fototapeta przedstawia grafikę stalowej wieży szybowej wraz z kołami kierowniczymi. Żeby podkreślić nieuchronny schyłek kończącej się na naszych oczach ery przemysłu górniczego, proponujemy Państwu zakup naszej fototapety w dwóch możliwych wariantach kolorystycznych: czarno – białym oraz sepii.

Fototapeta Katowice – region pełen historii

Charakterystyczną cechą historycznego obszaru Górnego Śląska, największego zagłębia górniczego w kraju, są wieże wyciągowe szybów górniczych. Spoglądając na monumentalną, stalową konstrukcję na naszej fototapecie, można odnieść mylne wrażenie, że szyby górnicze od zawsze były elementem tego regionu. Jednak, przed dwustoma laty węgiel kamienny czy rudę żelaza pozyskiwano jedynie w kilku miejscowościach.


Początkowo niewielkie, drewniane kopalnie były obsługiwane przez górników oraz konie podpięte pod ogromne kieraty. Z czasem zaczęto stawiać murowane wieże szybów wodnych, po których dopiero w połowie XIX wieku na Górnym Śląsku pojawiły się wieże stalowe. Od 1922 roku nowe trendy w budownictwie szybów nakazywały stosowanie żelbetu, później również stali.


Upadek socjalizmu przyczynił się do głębokiej reformy górnictwa, przez co wieże szybowe zaczęły stopniowo znikać z krajobrazu Górnego Śląska. Te z nich, które ocalały stanowią niewielki odsetek prawdziwej potęgi górniczego przemysłu. Nasz sklep z fototapetami, chcąc złożyć hołd temu niezwykle istotnemu kawałkowi historii, proponuje Państwu fototapetę z prawdziwego zdarzenia.

Fototapeta Katowice – aranżacja w biurze

Przeznaczone do zaadaptowania pod kompleks biurowo – technologiczny zasoby kopalni znajdującej się w katowickim Nikiszowcu są idealnym miejscem do upamiętniania jednego z największych symboli tego obiektu – szybu kopalnianego kopalni „Wieczorek”. Jest to idealna fototapeta dla biur, jednostek oraz organizacji, które cenią sobie wielowiekową historię polskiego górnictwa węglowego.

Fototapeta Katowice – zasłużone miejsce w domu

Nasza fototapeta doskonale sprawdzi się również jako element dekoracyjny przestronnego salonu rodziny, w której z dziada pradziada przekazywana była wiedza niedocenianych w obecnych czasach hufców pracy, jakimi są górnicy. Symbolika szybu górniczego propozycji sklepu internetowego TokTik przywołuje wspomnienie wartości, jakimi od lat kierowali się przedstawiciele tej grupy zawodowej, czyli szacunek do munduru i górniczej szpady, wspólne biesiady, zawierzenie patronom i opiekunom, uroczystości kościelne oraz górnicze pozdrowienie „Szczęść Boże”.


Jeśli jesteś Ślązakiem z krwi i kości, w Twoim domu nie może zabraknąć nawiązania do ciężkiej pracy rąk Twoich przodków. Zdecydowanie się na jedną z naszych propozycji nawiązujących do polskiego górnictwa tylko potwierdzi Twoją dumę z przynależności do regionu, jakim jest historyczny Górny Śląsk.

Fototapeta Katowice – szyb górniczy w restauracji

Prowadzisz restaurację, w której menu królują rolady, karminadle, wodzionka, szałot lub ciapkapusta? Szyb górniczy to obowiązkowy element dekoracyjny Twojego lokalu. Nasza fototapeta nie tylko umili gościom czas przy śląskiej kuchni, ale również przywiedzie na myśl górników, którzy po swojej szychcie mogli szczęśliwie zasiąść z rodziną do stołu.


Fototapeta Katowice – pomysł na pub tematyczny

Chcesz się wyróżniać na tle konkurencji? Postaw na pub tematyczny! Zaaranżuj swój lokal motywem górniczym i pozwól swoim klientom poczuć się, jakby byli prawdziwymi górnikami. Obniż sufit, zawieś przemysłowe lampy, udekoruj ściany kamieniem i wkomponuj w nie naszą fototapetę z szybem górniczym lub mapą miasta Katowice. Zwiększony ruch w Twojej knajpie masz murowany! A ile radości dla klientów, którzy szczęśliwie ukończą swoje „szychty”.Fototapeta z szybem górniczym jako dekoracja w kinie

Kina to miejsca, w których stonowane światło jest wskazane dla utrzymania odpowiedniej atmosfery. Nasza fototapeta w proponowanych odcieniach czerni i bieli lub sepii idealnie wpisuje się w aranżacje tego typu lokali. Pokaż swoim klientom, że masz gust i wiesz, na czym polega dopasowany do oczekiwań design.Fototapeta Katowice – z jakimi kolorami łączyć?

Jeśli decydują się Państwo na propozycję naszej fototapety w odcieniach szarości, sugerujemy zestawienie jej z czernią. W naszej ofercie posiadamy fototapety, które mogą kojarzyć się z węglowymi ścianami kopalni.

Ponadczasowym rozwiązaniem będzie również połączenie fototapety szybu górniczego z betonową farbą strukturalną. Fototapeta z wyciągiem górniczym sprawdzi się także w parze z cegłą nawiązującą do kolorystyki zabytkowego osiedla Nikiszowiec w Katowicach.


Jeśli bliżej Państwu do odcieni sepii, polecamy zestawienie Fototapety Katowice z błękitem, ciepłą bielą lub brązowymi akcentami. Ciekawą opcją może okazać się skomponowanie fototapety z drewnem, na przykład przy kuchennym stole lub w jadalni.

Wybierz wizualizację


 

kolor


Fototapeta


Nasze fototapety drukujemy na certyfikowanych podłożach europejskich producentów, tapety posiadają certyfikat niepalności.  Lateksowa technologia druku tapet jest odporna na  zmywanie, wytrzymała na wycieranie, bezwonna, bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Nasze Tapety są w 100% ekologiczne.
Grafikę
do nadruku tapety można wybrać z kilku tysięcy dostępnych grafik. 
W wyszukiwarce wpisz interesujący cię motyw np: niebo, motyw morski, las, zachód słońca, góry .... Ogranicza Cię  tylko wyobraźnia.
Możesz  również zainspirować się przeglądając zakładkę inspiracje, znajdziesz tam ciekawe artykuły dotyczące wystroju wnętrz i doboru tapety.
Za pomocą narzędzi na stronie, po wyborze grafiki, wybierasz:
- materiał na jakim ma być wydrukowana tapeta (winyl na flizelinie, samoprzylepna , papierowa)
-
możesz z wybranej grafiki zamówić obraz
- zmienić tonację kolorystyczną grafiki tapety
-
wybrać wydruk w kolorystyce sepii
- jeśli masz jakieś pytania , to pisz lub dzwońLatexowa PREMIUM 220 g

Fototapeta ekonomiczna, za niewielką cenę otrzymujesz druk bardzo dobrej jakości. Tapeta nie sprawia problemów przy montażu. Posiada gładką powierzchnie i łatwo układa się na ścianie. Jest matowa, dzięki czemu równomiernie odbija światło. Możemy zastosować ją w sypialni, pokoju dziennym, pokoju dziecięcym czy przedpokoju.
Świetnie wyglądają na tapecie latexowej kolory i sepie.
Nadruk w technice Hp Latex daje niebywale nasycone kolory i jest jednocześnie bardzo trwały. Odporny na zadrapania i UV.
 • Aplikacja - Krawędź w krawędź
 • Gramatura - 220 g/m2

Rodzaj cięcia

Samoprzylepna

Gładka i matowa powierzchnia tapety doskonale od wzorująca kolory.  Ekologiczny, bezwonny druk w  technologii HP Latex daje pewność żywych barw odpornych na promienie UV .
  Dzięki zastosowaniu punktowego kleju szybka i łatwa aplikacja tapety. Wydrukowaną tapetę można nakleić na ścianie, meblach i szklanych płaszczyznach. Ekologiczny, bezwonny druk w  technologii HP Latex daje pewność żywych barw odpornych na promienie UV.
Maksymalna szerokość jednego brytu fototapety: 102
cm. W przypadku zamówienia szerszej tapety, wydruk składa się z kilku brytów (pasków).
Kupując tapetę samoprzylepną nie potrzebujesz już kleju.
Zastosowanie w każdym pomieszczeniu, po zalaminowaniu doskonale sprawdza się w kuchni , łazience.
 • Zastosowanie - salon, sypialnia, pokój dziecięcy, bura, szpitale, szkoły, restauracje
 • Aplikacja - na zakładkę 2 cm

Laminowanie

Winylowa na podłożu z flizeliny PREMIUM gładka 350 g

Fototapeta Winylowa na podłożu z flizeliny gładka, satynowa.
Zmywalna.
Mycie wilgotną ściereczką zmoczoną letnią wodą z delikatnym płynem do mycia naczyń.
Odporna na promieniowanie UV i zadrapania.
Niebywale trwała i elegancka.
Idealna do każdego rodzaju pomieszczeń.
 • Gramatura - 350
 • Atesty - -certyfikat CE, -system ochrony przeciwbakteryjnej Bio-Pruf (ograniczenie powstawania nieprzyjemnych zapachów, pleśni, problemów estetycznych na powierzchni), klasyfikacja ogniowa wg EN 13501-1: B-s1, d0 - atest higieniczny Solidne podłoże odporne na rozciąganie i odkształcenia. Przepuszcza parę wodną, dzięki czemu ściany oddychają.
 • Zastosowanie - Kuchnia. pokój, salon, sypialnia, obiekty użetyczności publicznej
 • Aplikacja - krawędź do krawędzi, nakładanie kleju na ścianę, zalecany klej to METYLAN SPECJAL lub METYLAN EXSTRA

Rodzaj cięcia

Winylowa na podłożu z flizeliny PREMIUM ze strukturą betonu 350 g

Fototapeta Winyl na flizelinie ze strukturą betonu.


 • Gramatura - 350 gr
 • Atesty - certyfikat CE, -system ochrony przeciwbakteryjnej Bio-Pruf (ograniczenie powstawania nieprzyjemnych zapachów, pleśni, problemów estetycznych na powierzchni), klasyfikacja ogniowa wg EN 13501-1: B-s1, d0 - atest higieniczny Solidne podłoże odporne na rozciąganie i odkształcenia.
 • Zastosowanie - Przepuszcza parę wodną, dzięki czemu ściany oddychają
 • Aplikacja - krawędź do krawędzi, nakładanie kleju na ścianę, zalecany klej to METYLAN SPECJAL lub METYLAN EXSTRA

Rodzaj cięcia

Winylowa na podłożu z flizeliny PREMIUM z strukturą lnu 350 g

Winylowa na podłożu z flizeliny z strukturą lnu o gramaturze 350 gram. Zmywalna. Odporna na promieniowanie UV
 • Gramatura - 350
 • Aplikacja - krawędź do krawędzi, nakładanie kleju na ścianę, zalecany klej to METYLAN SPECJAL lub METYLAN EXSTRA
 • Zastosowanie - -certyfikat CE, -system ochrony przeciwbakteryjnej Bio-Pruf (ograniczenie powstawania nieprzyjemnych zapachów, pleśni, problemów estetycznych na powierzchni), klasyfikacja ogniowa wg EN 13501-1: B-s1, d0 - atest higieniczny Solidne podłoże odporne na rozciąganie i odkształcenia. Przepuszcza parę wodną, dzięki czemu ściany oddychają.
 • Atesty - -certyfikat CE, -system ochrony przeciwbakteryjnej Bio-Pruf (ograniczenie powstawania nieprzyjemnych zapachów, pleśni, problemów estetycznych na powierzchni), klasyfikacja ogniowa wg EN 13501-1: B-s1, d0 - atest higieniczny Solidne podłoże odporne na rozciąganie i odkształcenia. Przepuszcza parę wodną, dzięki czemu ściany oddychają.

Rodzaj cięcia

Winylowa na podłożu z flizeliny PREMIUM ze strukturą piasku 350 g

Fototapeta drukowana jest na podkładzie z flizeliny dzięki czemu tapeta jest bardzo trwała i odporna, jej grubość pozwala na zakrycie mankamentów nierównych ścian. Materiał jest półmatowy i posiada strukturę drobnego piasku dzięki czemu dodaje elegancji. Fototapeta pozwala oddychać ścianą oraz przepuszcza parę wodną, dzięki czemu nadaje się ona do kuchni, sypialni, salonu, pokoju dziecka. 
Tapeta winylowa na flizelinie jest najczęściej wybieraną tapetą w hotelach, apartamentach, obiektach użyteczności publicznej.
Tapeta ta posiada certyfikat niepalności.
Gramatura 350 gr.
 • Zastosowanie - salon, kuchnia, jadalnia, sypialnia, łazienka, przedpokój, miejsca użytku publicznego.
 • Gramatura - 350 g/m2
 • Atesty - -certyfikat CE, -system ochrony przeciwbakteryjnej Bio-Pruf (ograniczenie powstawania nieprzyjemnych zapachów, pleśni, problemów estetycznych na powierzchni), klasyfikacja ogniowa wg EN 13501-1: B-s1, d0 - atest higieniczny Solidne podłoże odporne na rozciąganie i odkształcenia. Przepuszcza parę wodną, dzięki czemu ściany oddychają.
 • Aplikacja - krawędź do krawędzi, nakładanie kleju na ścianę, zalecany klej to METYLAN SPECJAL lub METYLAN EXSTRA

Rodzaj cięcia

Fototapeta tkaninowa Shinning na flizelinie 240 g z brokatem

Fototapeta  tkaninowa Shinning 240 g  z brokatem
 • Gramatura - 240
 • Zastosowanie - salon, sypialnia, resteracja, hotel, gabinet
 • Aplikacja - aplikacja jak fototapeta na flizelinie

Rodzaj cięcia

Fototapeta Tkaninowa z podkładem flizelinowym Satynowa 220 g

Fototapeta tkaninowa Satynowa z podkładem flizelinowym o gramaturze 220 g.
Zasady montażu i kleje tak jak w przypadku każdej tapety winylowej na flizelinie.
100 % poliester bez PCV!!!
 • Gramatura - 220
 • Zastosowanie - Salon, sypialnia, przedpokój, gabinet, pokój dziecęcy, obiekty użyteczności publicznej
 • Aplikacja - Aplikacja jak każdej flizelinowej tapety.

Rodzaj cięcia