Jak stworzyć przytulne wnętrze

Jak stworzyć przytulne wnętrze

Jak stworzyć przytulne wnętrze?

Urządzasz mieszkanie i marzysz, aby było ono przytulne, miłe i zapewniało Ci komfort jakiego potrzebujesz? Jak sprawić, aby klimat salonu czy sypialni uspokajał i tworzył przestrzeń, w której dobrze odpoczywa się po całym dniu pracy? W tym artykule przedstawimy Ci kilka wskazówek, jak możesz uzyskać efekt przytulności we wnętrzu Twojego mieszkania! Zaczynajmy!

Zadbaj o odpowiedni kolor!


Dla każdego z nas zupełnie inne znaczenie ma słowo przytulny. Dla jednej osoby będzie to mieszkanie urządzone w stylu nowoczesnym, dla kogoś innego przytulność mieszkania będzie kojarzyła się z wnętrzami w stylu skandynawskim. Jednym ze sposobów na stworzenie przytulnego wnętrza jest dobór odpowiedniego koloru mebli oraz tapet, zdobiących ściany naszego salonu czy sypialni. Kolory naprawdę mogą zdziałać cuda! Wybierając tapetę do pokoju dziennego, kuchni, przedpokoju czy też sypialni skupmy się na jasnych kolorach. Niech dominują tu odcienie brązu, bieli oraz szarości. Tapety o takich stonowanych barwach, stworzą doskonałą bazę do aranżacji przytulnego, spokojnego, a zarazem eleganckiego wnętrza. Jasne barwy mogą również ładnie powiększać pomieszczenie. To na pewno zadziała na korzyść w mniejszych i średnich mieszkaniach. Natomiast w większych objętościowo wnętrzach, które wydają się surowe i chłodne, ciemniejszym kolorem tapet lub ozdobnym printem możemy optycznie zmniejszyć ich wielkość. Ten zabieg sprawi, że pomieszczenie chodź duże, stanie się przytulne i “ocieplone” kolorem.

Postaw na modny wzór!


Czy wiesz, że wzory i modne printy na tapetach i fototapetach również są dobrym sposobem na stworzenie przytulnego wnętrza? Tak! Jeśli Twoje mieszkanie posiada wysokie ściany, możesz optyczne je obniżyć. Jak? Kładąc na wszystkich ścianach tapetę w poziome pasy w wybranych przez siebie kolorze lub umieszczając tapetę tylko w ¾ wysokości ściany, natomiast dolną jej część pokrywając białą tapetą i oddzielając te dwa elementy ozdobną listwą. Jeśli Twoje mieszkanie nie jest za duże, nie oznacza to, że musisz zrezygnować z tapet w printy! W pomieszczeniach o mniejszym metrażu umieść tapetę z wzorem tylko na jednej, najbardziej reprezentatywnej ścianie. Ten zabieg nie zmniejszy optycznie wielkości pokoju i będzie pięknym dodatkiem dekoracyjnym, który podkreśli przytulność wybranego wnętrza. W sklepie TokTik możesz wybrać tapety z motywem roślinnym, zwierzęcym, motywem geometrycznym, który będzie wyglądał doskonale w większych pomieszczeniach, tapety i fototapety z delikatnym motywem kwiatowym, tapety w pastelowe, łagodne kolory oraz mniejsze printy.

Pomyśl o przestrzeni Twojego mieszkania!


Dobierając tapety i w zamyśle mając pragnienie stworzenia przytulnego miejsca, które sprzyjać będzie codziennym zabiegom relaksu i odpoczynku pamiętaj, aby spojrzeć na przestrzeń swojego mieszkania lub domu jako całości. Uwielbiasz klimat wnętrz w stylu skandynawskim? Stwórz dla siebie taką przestrzeń! Dobierz dodatki, zadbaj o bazę jaką będą tapety w tym stylu, dopasuj meble i rozkoszuj się przytulnym i pięknym mieszkaniem!
Znajdź wymarzoną tapetę, fototapetę lub fotoobraz do swojego domu i wykreuj wnętrze, które zachwyci każdego! Zapraszamy do sprawdzenia oferty sklepu toktik.pl!


Zobacz więcej