Inspirujący salon

Inspirujący salon

Salon w stylu industrialnym? Teraz to możliwe! Sprawdź jakie tapety i fototapety wybrać?

Jesteś osobą kreatywną, artystyczną duszą, którą fascynują mieszkania artystów i rzeźbiarzy z lat pięćdziesiątych XX wieku? A może po prostu chłodny klimat stylu industrialnego, to coś, co chciałbyś wprowadzić jako aranżację do swojego salonu? Sprawdźmy jak powstał ten styl, jakie są jego cechy i którym prostym zabiegiem możemy wprowadzić go do wnętrza naszego domu!

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Wywodzi się on ze Stanów Zjednoczonych. Początkiem powstania stylu industrialnego są lata pięćdziesiąte XX wieku, kiedy to poprzez recesję w gospodarce amerykańskiej i bankructwa fabryk, hale przemysłowe zaczęto oddawać pod wynajem jako pomieszczenia mieszkalne. Przestrzenie te charakteryzowały: wysokie stropy, ogromne okna - często zajmujące całą ścianę lub przynajmniej jej połowę, duży metraż, brak ścian działowych i surowość. Miejsca te bardzo chętnie zajmowali artyści i rzeźbiarze, którzy z uwagi na dużą przestrzeń i doskonałe światło, tworzyli tam swoje mieszkania oraz pracownie. Jednym z takich właśnie artystów, był doskonale nam znany Andy Warhol, który stworzył swoje słynne na całym świecie atelier w opuszczonej fabryce kapeluszy Silver Factory. Tak powstał, uwielbiany dziś przez wielu, styl industrialny. W stylu industrialnym tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, nie ma podziału na kuchnię, salon czy sypialnie. Wszystkie te pomieszczenia znajdują się w jednej otwartej przestrzeni. W tym stylu celowo eksponuje się kable, rury, drewniane podłogi, odkrytą cegłę na ścianach, pęknięcia oraz piękne wysokie okna. To wszystko tylko po to, aby zachować przemysłowy klimat pomieszczenia. Kolory, które w znacznej mierze łączą się ze stylem industrialnym to szary, brudny biały, czarny oraz beżowy. Duże znaczenie w aranżacji mieszkania w stylu industrialnym, ma także podłoga. Jeśli masz taką możliwość pozostaw na podłodze wyszlifowane deski lub lakierowany beton, który doskonale uświetni i podkreśli klimat industrialnego wnętrza. Bowiem minimalizm, prostota i utrzymanie surowości pomieszczeń, to klucz do stylu industrialnego. Styl wyklucza również umieszczanie w oknach firanek czy zasłon oraz umieszczanie ozdobnym kinkietów czy żyrandoli jako elementu oświetleniowego. Wnętrza, które wpisują się w klimat stylu industrialnego są niezwykle oryginalne i nie każdemu się podobają. A czy Tobie przypadły do gustu?

Prostota i elegancja czyli tapety w stylu industrialnym

Do Polski moda na pofabryczne mieszkania, zwane inaczej loftami, dotarła dopiero w latach 90’. Zmiany ustrojowe i zamknięcie wielu zakładów przemysłowych pozwoliło na aranżację tych przestrzeni i zmianę ich we wnętrza mieszkalne i biurowe. Styl industrialny możesz wprowadzić również do mieszkania, które nie jest charakterystycznym loftem. A to wszystko za sprawą tapet i fototapet w stylu industrialnym. Dzięki zastosowaniu fototapety z motywem cegły, betonu, motywem surowej ściany czy kamienia wprowadzisz do swojego salonu prostotę i elegancję niczym z nowojorskiego mieszkania. Jeśli nie chcesz pokrywać tapetą wszystkich ścian salonu, zdecyduj, która z nich jest najbardziej reprezentatywna i tylko na niej zastosuj tapetę, resztę ścian pozostawiając w kolorze szarym lub białym. W sklepie TokTik znajdziesz stylowe tapety z motywem kamienia, tapety industrialne z motywem cegły, fototapety motywem desek, pęknięć, tapety imitujące mur, tapety z motywem skrzynek oraz metalowych elementów. Aby nasze mieszkanie zyskało na industrialnej elegancji, wprowadź również do salonu elementy szklane i metalowe np. w formie dodatków.

Czy styl industrialny łączy się z Twoim charakterem? Dobrze czujesz się w surowych i stylowych wnętrzach, które mają w sobie coś z historii? Sprawdź ofertę sklepu TokTik i wybierz tapetę w stylu industrialnym do swojego mieszkania! Zapraszamy na www.toktik.pl


Zobacz więcej